Plan rejsów - sezon 2017

Strona Główna Hotel PoloniaStart seite Hotel Polonia
AKTUALNOŚCI
18-11-2013
Relacja z konferencji w Eisenhüttenstadt

W zeszły czwartek 14. listopada br. odbyła się kolejna konferencja w ramach projektu „Odra dla turystów 2014…”, tym razem u jednego z naszych Partnerów Eisenhüttenstadt.


Tytuł konferencji: „Odra turystyka wodna bez granic” dokładnie odzwierciedlił charakter naszego spotkania – w międzynarodowym gronie, ponad granicami dyskutowaliśmy wspólnie o łączącej nas rzece Odrze, jej aktualnym stanie oraz planach na przyszłość.


Zarówno polscy jak i niemieccy referenci poruszali tematy związane z przemysłem, transportem oraz turystyką na transgranicznym obszarze Odry.


Dla tych z Państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w tej debacie, przedstawiamy konkretne tematy poruszone w Eisenhüttenstadt wraz z ich prezentacją (do wglądu poprzez kliknięcie w dany temat).


Zapraszamy wszystkich do wzbogacenia swojej wiedzy na tematy tak na bliskie naszym nadodrzańskim sercom – Rzeki Odry!

 

 

Znaczenie Odrzańskiego Szlaku Wodnego dla przemysłu, transportu i turystyki w Landzie Brandenburgii (Rober Radzimowski, Grzegorz Załoga)

 

Znaczenie transportowo-gospodarcze szlaku Odra-Szprewa i rzeki Odry w Landzie Brandenburgii (Egbert Neumann, Ministerstwo Infrastruktury i Rolnictwa Landu Brandenburgii)

Aktualny stan żeglowności na kanale Odra-Szprewa - szanse i perspektywy (Michael Scholz, kierownik Wasser- und Schifffahrtsamt Berlin)

Możliwości europejskiego wsparcia finansowego połączeń transportowych, w tym dróg wodnych (Waldemar Sługocki, Poseł na Sejm RP - brak prezentacji)

Programy rządowe wspierające finansowo rewitalizacją Odrzańskiej Drogi Wodnej E-30 (Ryszard Galla, Poseł na Sejm RP i Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego Przyjaciół Odry)

 

Aktualny stan żeglowności po Odrze w obszarze polsko niemieckim - możliwości i perspektywy (Hans-Jürgen Heymann, kierownikWasser- und Schifffahrtsamt Eberswalde)

 

Znaczenie regulacji dla rozwoju Odrzańskiego Systemu Wodnego (Jan Pyś, Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej )

Odrzański szlak wodny w wymiarze gospodarczym i turystycznym - Projekt Lubuskie aktywne i turystyczne (Jarosław Wnorowski, Urząd Marszałkowski - Woj. Lubuskie)

 

WISO Prezetacja prac projektu oznakowań turystycznych na szlakach wodnych na południowy-wschód od Berlina (Dr Eckart Fehse, Prezes AG WISO)