Plan rejsów - sezon 2017

Strona Główna Hotel PoloniaStart seite Hotel Polonia
AKTUALNOŚCI
08-11-2013
Polsko-niemiecka konferencja na podsumowanie projektu "Odra dla turystów 2014..."

W najbliższy czwartek, 14. listopada 2013 odbędzie się w Eisenhüttenstadt na „Małej Scenie” przy al. Lipowej polsko-niemiecka konferencja „Odra – turystyka wodna bez granic”.

Konferencja jest uroczystością na zakończenie rozpoczętego w 2010 roku polsko-niemieckiego projektu „Odra dla turystów 2014…”. Głównym zadaniem w projekcie było rozwinięcie ruchu turystycznego na Szlaku Doliny Środkowej Odry oraz rozbudowa infrastruktury portowej na 224-kilometrowym odcinku Odry między Bytomiem Odrzańskim a Kostrzynem nad Odrą, a także budowa dwóch statków pasażerskich.

Owe zadania zostały właśnie zrealizowane, a wybudowane statki pasażerskie „Zefir” i „Laguna” odbyły swoje pierwsze rejsy w obszarach miejscowości partnerskich projektu. Pierwszym niemieckim portem, do którego 24. października br. wpłynął jeden ze statków „Zefir” był ten w Eisenhüttenstadt.

W ramach konferencji omawiane będą nie tylko rezultaty projektu. Zarówno Polskie jak i niemieckie nadodrzańskie miasta oraz ich samorządy spoglądają wspólnie w przyszłość – celem jest wypracowanie polsko-niemieckich pomysłów na przyszły rozwój Odrzańskiej Drogi Wodnej dla turystycznego ruchu naszych statków oraz rola regionu Odra-Szprewa w europejskiej sieci dróg wodnych.

 

 

Miejsce:

„Kleine Bühne” – „Mała Scena”

al. Lipowa 23

15890 Eisenhüttenstadt

9.30 – 15.00